FM kappingar 26-27 mars 2022

Skrivari 

Um vikuskiftið hevur bogaskjótifelagið Vágaskot veri karmur um FM kappingar í bogaskjóting, leygardagin 26/03 var kapping fyri ungu skjúttarnar á 15 metra frástøðu og sunnudagin 27/03 var kapping fyri vaksnu skjúttarnar á 18 metra frástøðu.

Úrslitini fyri FM á 15 metra frástøðu gjørdust hesi:

Recurve gentir:

Hanna Ellefsen (V) – (262+255) = 517

Lea Karina Heradóttir (V) – (241+243) = 484

Marianna Reynskor (V) – (226+228) = 454

Natasja Reynskor (V) – (181+127) = 308

Hjørdis Joensen (V) – (41+24) = 65

¼ finala:

Natasja – Hjørdis : 6 – 0

½ finala:

Hanna – Natasja : 6 – 0

Lea Karina – Marianna : 5 – 5 (shoot-off : 6 – 5 )

Bronsufinala:

Marianna – Natasja : 6 – 2

Gullfinala:

Hanna – Lea Karina : 6 – 4

FM vinnari á 15 metrum hjá Recurve gentum gjørdist Hanna Ellefsen úr Vágaskot


Recurve dreingir:

Jóhan Tegeder (V) – (229+237) = 466

Hannis á Plógv (V) – (212+215) = 427

Gunnar Lukas Jóhanson (V) – (216+198) = 414

Christian Højgaard (Ø) – (185+178) = 363

½ finala:

Jóhan – Christian : 6 – 0

Hannis – Gunnar Lukas : 4 – 6

Bronsufinala:

Hannis – Christian : 7 – 1

Gullfinala:

Jóhan – Gunnar Lukas : 6 – 0

FM vinnari á 15 metrun hjá Recurve dreingjum gjørdist Jóhan Tegeder úr Vágaskot


Compound dreingir:

Jákup L. Jensen (Ø) – (266+266) = 532

Dávid Hjgaard (Ø) – (262+262) = 524

Jónas Poulsen (Ø) – (251+265) = 516

Jan Tórur Joensen (Ø) – (253+228) = 481

½ finala:

Jákup – Jan Tórur : 130 – 129

Dávid – Jónas : 124 – 130

Bronsufinala:

Dávid – Jan Tórur : 131 – 131 ( shoot-off: 9 – 9 , pílurin hjá Jan Tórur var tættari miðjuni.)

Gullfinala:

Jákup – Jónas : 122 – 131

FM vinnari á 15 metrum hjá Compound dreingjum gjørdist Jónas Poulsen úr Ørvi




Úrslitini fyri FM á 18 metra frástøðu gjørdust hesi:

Recurve kvinnur:

Sólgerð Henriksen (V) – (267+259) = 526

Tóra Dinna Reynskor (V) – (246+252) = 498

Rebekka L. Olsen (T) – (236+227) = 463

Svanna Dam (Ø) – (233+219) = 452

Pernille Krogh (V) – (213+232) = 445

¼ finala:

Svana – Pernille : 6 – 2

½ finala:

Sólgerð – Svanna : 6 – 0

Tóra Dinna – Rebekka : 2 – 6

Bronsufinala:

Tóra Dinna – Svanna : 6 – 0

Gullfinala:

Sólgerð – Rebekka : 6 – 0

FM vinnari á 18 metrum hjá Recurve kvinnum gjørdist Sólgerð Henriksen úr Vágaskot


Recurve menn:

Hans Bogi Ellefsen (V) – (281+265) = 546

Absalon Hansen (T) – (270+273) = 543

Hans Petur Højgaard (Ø) – (269+265) = 534

Bárður Magnusson (V) – (250+268) = 518

Eggaba Andreasen (V) – (260+256) = 516

Sigfríður G. Lützen (T) – (252+249) = 501

Baldur U. Árting (V) – (255+240) = 495

Leivur Joensen (V) – (239+249) = 488

Oddmar Tróndheim (Ø) – (201+184) = 385

Ragnar Djurhuus (V) – (173+176) = 349

1/8 finala

Leivur – Oddmar : 6 – 0

Baldur – Ragnar : 6 – 0

¼ finala

Hans Bogi – Leivur : 6 – 0

Absalon – Baldur : 7 – 1

Hans Petur – Sigfríður : 6 – 0

Bárður – Eggaba : 6 – 2

½ finala

Hans Bogi – Bárður : 7 – 1

Absalon – Hans Petur : 5 – 5 (Shoot-off : 10 – 10, pílurin hjá Hans Petur var tættari miðjuni)

Bronsufinala:

Absalon – Bárður : 3 – 7

Gullfinala:

Hans Bogi – Hans Petur : 6 – 0

Fm vinnari á 18 metrun hjá Recurve monnum gjørdist Hans Bogi Ellefsen úr Vágaskot


Compound menn

Jóannes Poulsen (Ø) – (291+291) = 582

Nikkel Petersen (Ø) – (283+293) = 576

Jógvan Niclasen (T) – (273+271) = 543

Sámuel Petersen (Ø) – (268+266) = 534

½ finala:

Jóannes – Sámuel : 148 – 138

Nikkel – Jógvan : 143 – 137

Bronsufinala:

Jógvan – Sámuel : 135 – 138

Gullfinala:

Jóannes – Nikkel : 145 – 148

FM vinnari á 18 metrum hjá Compound monnum gjørdist Nikkel Petersen úr Ørvi


Compound kvinnur:

Helena við Misá (Ø) – (251+262) = 513

Barebow kvinnur:

Ann Lisa Pedersen (T) – (216+226) = 442

Barebow menn:

Thomas Christensen (T) – (109+130) = 239

Longbow kvinnur:

Hanna Mohr (Ø) – (130+83) = 213



Grand Prix

Út av teimum 10 kappingunum sum hava veri hendan veturin hava 5 tær bestu kappingarnar hjá skjúttunum verði partur av Grand Prix kapping, har tann sum hevur flest stig í innleiðandi kappingini fær 7 stig, nr.2 fær 5 stig osv.

Eins og skjúttarnir fáða heiðursmerki, so fær vinnarin eitt ferðasteyp, og um skjúttin vinnur Grand Prix kappingina 5 ferð á rað, far skjúttin steypið til ognar.

Recurve kvinnur

Sólgerð Henriksen (V) – 33 stig

Tóra Dinna Reynskor (V) – 28 stig

Rebekka L. Olsen (T) – 23 stig

Pernille Krogh (V) – 17 stig

Svanna Dam (Ø) – 10 stig

Recurve menn

Hans Petur Højgaard (Ø) – 33 stig

Hans Bogi Ellefsen (V) – 29 stig

Sigfríður G. Lützen (T) – 16 stig

Bárður Magnusson (V) – 15 stig

Absalon Hansen (T) – 12 stig

Michael Feldballe (T) – 9 stig

Baldur U. Árting (V) – 8 stig

Eggaba Andreasen (V) – 7 stig

Oddmar Nielsen (Ø) – 4 stig

Sverri Heinesen (V) – 2 stig

Compound menn

Jóannes Poulsen (Ø) – 35 stig

Sámuel Petersen (Ø) – 19 stig

Jógvan Niclasen (T) – 13 stig

Nikkel Petersen (Ø) – 10 stig

Magnus D. Joensen (Ø) – 5 stig

Ísak Kristiansen (Ø) – 4 stig

Jóhan Samuelsen (Ø) – 3 stig




​​

Bogaskjótisamband Føroya
Postsomga 254
110 Tórshavn
V-tal: 454869


















Fróði Heri Poulsen, formaður. tlf: +298 225287